Nietypowe sztućce, które warto mieć w kuchni

Do akcesoriów kuchennych z kategorii must have należą sztućce. To element wyposażenia, którego nigdy nie jest za mało i bardzo często ich brakuje, zwłaszcza podczas imprez rodzinnych. Każda pani domu powinna wyposażyć swoją gastronomię w dobrej jakości zestaw wykonany ze stali nierdzewnej. Warto zwrócić uwagę, czy ma on sztuce do zadań specjalnych, takie jak widelce do ryb i do ciasta, noże do masła lub łyżki do ślimaków. Oto mały przewodnik po sztućcach nietypowych.

Nóż do sera

To produkt, który wyróżnia się ostrzem z małymi ząbkami i otworami w przekroju bocznym oraz zawiniętym do góry szpikulcem. Taki nóż przyda się pani domu, która uwielbia sery różnego pochodzenia, zwłaszcza francuskie i szwajcarskie, które wymają specjalnego krojenia. Nóż te pozwoli pokroić różne gatunki sera na plastry o idealnej grubości.

Nóż do masła

To produkt, bez którego o wiele trudniej jest przygotowywać śniadanie. Umożliwia on łatwe rozprowadzanie masła po chlebie zaraz po wyjęciu z lodówki. Nóż z specjalnie wyprofilowanym ostrzem poradzi sobie z twardą kostką masła.

Nóż do ryb

Warto wiedzieć, że w niektórych wypadkach należy sięgnąć po sztućce do ryb. Nóż do tego rodzaju dań wygląda jak nóż do masła – nie służy on do krojenia, ale do oddzielania mięsa od siebie. Eleganckie i wytworne jedzenie ryb polega na położeniu na drugi talerz ości, skóry i płetw i skupieniu się na oddzielaniu mięsa za pomocą specjalnego widelca z czteroma ząbkami skierowanymi do środka.

Widelec do sałatek

Niektóre sztućce mają za zadanie przenieść jedzenie na własny talerz z talerza stojącego na środku lub w innym miejscu stołu. Czy wiecie o istnieniu widelców do sałat i sałatek? Swoim wyglądem przypominają łyżkę, mają płytkie ząbki, ułatwiające chwytanie liści i innych drobnych składników.

Łopatka do tortów

W wielu domach sztućce deserowe, takie jak widelczyki do ciasta, łyżeczki do cafe latte, są już dziś bardzo często używane. Warto pamiętać, że niektóre ciasta, np. tort, należy serwować za pomocą specjalnych sztućców. Łopatka przyda się w każdym domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *