Najbardziej potrzebne noże do kuchni

W każdej kuchni potrzebny będzie chociaż podstawowy zestaw noży. Jeżeli do tej pory nie udało się Wam skompletować noży, które będą zawsze pod ręką, sprawcie sobie komplet, który posłuży na lata. Solidny materiał, perfekcyjne ostrze oraz funkcjonalność – tymi zasadami kierujcie się podczas zakupu noży. W kuchni musicie mieć minimum 3 noże uniwersalne. Jeżeli lubicie eksperymentować w kuchni, gotować i piec, wybierzcie noże o konkretnym przeznaczeniu. Będzie wygodniej!

Nóż do chleba

Bez tego noża ani rusz, szczególnie gdy kupujemy pieczywo niepokrojone. To długi nóż posiadający ząbkowate ostrze, którym bez problemu przekroimy bułki i duży bochenek chleba. Ten nóż jest niezbędnym akcesorium w mojej kuchni. Przecież domowe pieczywo jest z nami każdego dnia.

Nóż szefa

To duży i dość szeroki model noża, który ma sztywne ostrze. To niezbędne akcesorium w każdej kuchni. Pokroimy im warzywa, owoce, mięso, wędliny i ryby. Dobrze się nim sieka i dzieli na kawałki. To nóż bez którego ani rusz każdego dnia!

Nóż do warzyw

Jarzyniak to typowy nóż do obierania. Jest krótki i szpiczasty. Ma ostry koniec. Sprawdzi się w codziennej gastronomii do obierania marchewki, cebuli, jabłek i wielu innych warzyw oraz owoców.

Nóż do sera

To nóż z podwójnym czubkiem i otworem w klindze. To wygodne akcesorium sprawdza się do krojenia sera. Nie przywiera on do ostrza i łatwo się oddziela.

Nóż do filetowania mięsa

Filetowanie ryb i odkrajanie kości od mięsa nie musi być mozolnym zadaniem, jeżeli posiadamy odpowiednio ostry i wyprofilowany nóż. Jest długi. Ma wąski ostrze i spiczasty koniec. Wykonany z twardego materiału poradzi sobie z każdym rodzajem mięsa.

Zanim kupicie nóż, zwróćcie uwagę, z jakiej stali są wykonane. Najczęściej wybierane są modele ze stali nierdzewnej. Popularne są także noże ceramiczne. Warto kupić komplet noży, który posłuży na lata. Nie oszczędzajcie na tego typu akcesoriach kuchennych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *