Na pomoc: skuteczne czyszczenie płyty gazowej ze stali nierdzewnej

Stal nierdzewna wiedzie prym w wyposażeniu wnętrz kuchennych. Garnki, patelnie, noże oraz artykuły AGD – te wszystkie akcesoria kuchenne wykonane z tego tworzywa prezentują się świetnie w każdej gastronomii. Ale niestety! Odbijają się na nich ślady palców i widać każdą kropkę tłuszczu, szczególnie na płycie gazowej, na której codziennie smażymy, gotujemy i grillujemy. Jak zatem radzić sobie z czyszczeniem stali? Oto moje wskazówki.

1. Płyn do mycia naczyń

Jest uznawany za jeden z najlepszym uniwersalnych środków czystości. Można go również wykorzystać do mycia płyty gazowej. Jeżeli jest zabrudzona tłuszczem, resztami jedzenia i zachlapana zupą, warto umyć miękką szmatką zmoczoną w płynie, a następnie wytrzeć powierzchnię do sucha. Polecam stosowanie materiałów wykonanych z mikrofibry, bo nie rysują powierzchni i nie powstają po nich rysy i smugi.

2. Ocet z wodą

Nie będę odkrywcza, jak napiszę, że ocet z wodą usuwa wiele zabrudzeń ze stali nierdzewnej. Wystarczy miękką ściereczkę namoczyć w kilku kroplach octu i wyczyścić daną powierzchnię.

3. Specjalne artykuły chemiczne

Do czyszczenia płyty grzewczej ze stali nierdzewnej można wypróbować specjalnych środków do pielęgnacji AGD inox. Można nabyć je w hurtowniach oraz sklepach ze sprzętami AGD. Polecam zakupy online w Makro, bo zawsze możecie liczyć na duże promocje.

Warto wiedzieć, że do pielęgnacji stali nierdzewnej sprawdzi się oliwa z oliwek. Kilka kropel należy wlać na ściereczkę i wypolerować nimi taflę kuchenki. Efekt błyszczący murowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *