Na co zwrócić uwagę podczas zakupu pojemnika kuchennego?

Pojemniki kuchenne to akcesoria, bez których nie wyobrażam sobie codziennego funkcjonowania. Przechowuję w nich cukier, makaron, sól, mąkę, bułkę tartą i wiele innych produktów spożywczych. Na rynku znajdziemy bogatą gamę wzorów tych akcesoriów, wiele z nich nie tylko pełni funkcje stricte praktyczne, ale można je uznać za element wystroju wnętrz lub dekoracji kuchennej. Im więcej pojemników, tym trudniej zdecydować się na takie, które zadowolą właśnie nas. Na co więc zwrócić uwagę podczas zakupu?

Ceramiczne, szklane, plastikowe – materiał jest najważniejszy

źródło: /www.garneczki.pl

źródło: www.garneczki.pl

Jak pewnie zauważyliście, pojemniki kuchenne dostępne w sklepach i hurtowniach z wyposażeniem dla gastronomii różnią się przede wszystkim materiałem. Nie wiem, czy wiecie, ale materiał ma ścisły związek z przechowywaniem produktów. W porcelanowych akcesoriach nie trzymałabym np. bułki tartej i kawy. W mojej kuchni najbardziej sprawdzają się pojemniki kuchenne plastikowe, w których trzymam sypie produkty. Mam również pojemniki szklane, przechowuję w nich ciasteczka i makaron. Warto wiedzieć, że nie zaleca się przechowywać w pojemnikach produktów, które umożliwiają dostęp światła, zwłaszcza przypraw, herbat i ziół. Te produkty trzymam w pojemnikach metalowych. Na rynku znajdziemy również pojemniki porcelanowe, które są najczęściej estetycznie ozdobione, mogą stać na blacie kuchennych i zdobić wnętrze kuchni.

Z łyżką i miarką

źródło: www.garneczki.pl

źródło: www.garneczki.pl

Kupując pojemniki do kuchni, warto wybrać takie modele, do których zostały dołączone dodatkowe akcesoria. Pojemniki z łyżką świetnie sprawdzają się do przechowywania soli, dzięki temu zawsze z łatwością odmierzymy potrzebną ilość przyprawy, np. gotując zupę. Przydadzą się również pojemniki kuchenne z miarką, jaka będzie pomocna przy odmierzaniu ilości mąki lub cukru. Można w nich trzymać także ryż i bułkę tarą.

Na rynku artykułów kuchennych znajdziemy wiele nietuzinkowych modeli nowoczesnych. Niekiedy futurystyczne pojemniki będą prawdziwą kuchni minimalistycznej. Wiele z nich może służyć jako inspiracja do wyposażenia wnętrz, bo nadadzą unikalnego charakteru oraz wprowadzą niepowtarzalny styl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *