Multicooker – 3 powody, dla których warto go mieć

Z miłości do gastronomii poszukuję nowych, przydatnych i wielofunkcyjnych AGD, dzięki którym gotowanie będzie jeszcze przyjemniejsze. Pewne rzeczy w kuchni są nam niezbędne. Czajnik elektryczny, piekarnik, ekspres do kawy czy mikser. Jeszcze kilkanaście lat temu były uważane za towary luksusowe, prezentowane z okazji ślubu. Dziś ma je każdy. O czym marzy współczesna pani domu? O multicookerze. To nic innego, jak garnek elektryczny z minutnikiem, który posiada kilkanaście programów do przygotowania wielu posiłków.

Uniwersalny garnek do wszystkiego

To wielofunkcyjne AGD nadaje się do gotowania ryżu, makaronu, ziemniaków, ale także zup, sosów, przecierów i robienia dżemów. Co więcej – multicooker zastąpi piekarnik, garnek do gotowania na parze oraz mikrofalę. Można w nim przygotować rybę na parze lub grillować kurczaka. Niektóre mulitcookery posiadają wbudowany szybkowar, dzięki czemu czas przygotowania dań jest krótszy, a potrawy, zwłaszcza warzywa nie tracą swoich właściwości.

Mniej mycia

Używając multicooker nie musimy myśleć o stosie naczyń, który czeka na nas po przygotowaniu obiadu. To jedno urządzenie nie zajmie nam dużo miejsca. Co więcej – nie potrzebujemy wiele garnków, rondelków i patelni, by przygotować danie obiadowe. Wystarczy jeden multicooker, składający się z miski, koszyka i pokrywy.

Łatwy w czyszczeniu

Urządzenie to nie wymaga kilkunastominutowego szorowania pod ciepłą wodą. Można je z łatwością umyć, bez efektu nieprzyjemnych zapachów, pozostających w misce. Po każdorazowym myciu można przygotować kolejne danie.

Największą zaletą tego AGD jest to, że samo przygotowuje obiad w wyznaczonym czasie i informuje o zakończonym procesie. To świetny gadżet dla mam, które nie mają czasu monitorować powstawania posiłków i doglądania do patelni czy garnka. Z multicookem wszystko się uda! Jeżeli poszukujecie tanich urządzeń AGD do kuchni, polecam zakupy w Makro.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *