Mopy od Vileda

Akcesoria do sprzątania to podstawowe wyposażenie każdego domu. Niemożliwe jest chyba sporządzenie listy wszystkich środków chemicznych i sprzętu do czyszczenia, ponieważ każde mieszkanie ma inne potrzeby. Są jednak przedmioty, które są niezbędne w każdym domu. Myślę, że do tego grona należy zaliczyć mopy. Nie wyobrażam sobie funkcjonowania mojego domu bez mopa rotacyjnego.

Bez względu na to czy mieszkamy w niewielkim mieszkaniu w bloku, czy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami domku jednorodzinnego, mop będzie nam potrzebny do zmywania podłóg, parkietów i terakoty. Na rynku akcesoriów do sprzątanie znajdziemy produkty różnego rodzaju. Do panel i drewna potrzebujemy mop zawierający ścierkę wykonaną z mikrofibry, natomiast do terakoty i wykładziny wystarczająca będzie wkładka z froty lub bawełny. Ważny jest również kształt mopa. Ergonomiczne ustawienie oraz wysokiej jakości wiadro to podstawa w stworzeniu przyjemnych warunków sprzątania.

Przynajmniej raz w tygodniu musimy umyć podłogę na mokro. Aby się nie napracować, szybko oczyścić podłogę z zabrudzeń,polecam wszystkim mop rotacyjny marki Vileda. Nadaje się do każdego rodzaju podłóg, w tym podłóg drewnianych. Posiada ruchowy uchwyt i obrotowe sito. Mikrowłókna dają dobry efekt bez czyszczenia wysokiej jakości detergentami.

mop rotacyjny Vileda (źródło: strona producenta)

mop rotacyjny Vileda (źródło: strona producenta)

Do mycia na mokro polecam mopy prostokątne. Nie polecam mopów z elementami trącymi, ponieważ nie sprawdzą się przy czyszczeniu podłóg lakierowanych. Nowatorskim rozwiązaniem jest mop pozwalającym na jednoczesne mycie za pomocą sprzętu z dozownikiem preparat atu czyszczącego. Tego typu rozwiązanie sprawdza się w domach o podłogach dużej powierzchni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *