Kupujemy wyciskarką do cytrusów

Własnoręcznie wyciśnięty sok z pomarańczy lub grejpfrutów to najlepszy napój orzeźwiający. Jego smakowi nie dorówna żaden sok z kartonu, nie wspomnę o wartości odżywczej, która przewyższa niejeden sklepowy owocowy produkt do picia. Aby tego lata móc delektować się świeżym sokiem z pomarańczy czy grejpfruta, potrzebujemy jedynie wyciskarki. Jaką wybrać wyciskarkę, aby sprawnie i przyjemnie przygotować smaczny sok?

Wyciskarki automatyczne vs. wyciskarki manualne

Urządzenie do wyciskania jest bardzo proste w obsłudze. Owoc kroi się na dwie połówki i przekłada do stożka, który znajduje się u szczytu wyciskarki. Ciecz spływa pozbawiona pestek, bo zostają one zatrzymane na specjalnym sitku. Na rynku kupimy wyciskarki automatyczne, w których stożek obraca się równomiernie, co pozwala na dokładne wyciśnięcie soku oraz wyciskarki manualne, w których wykorzystuje się siłę rąk.

źródło: http://www.tchibo.pl

źródło: http://www.tchibo.pl

Pojemność i moc wyciskarki

Nie jest tajemnicą, że im większa moc wyciskarki, tym szybciej zostanie wyciśnięty sok. W sprzedaży można znaleźć modele o różnej mocy. Godne polecenia AGD to takie, których moc ma więcej niż 250 W.

Równie ważnym parametrem jest pojemność zbiornika na sok. Jeżeli mamy dużą rodzinę, warto rozważyć zakup wyciskarki z większym pojemnikiem co najmniej 1-litowym. Ważne jest to, aby pojemnik był wyjmowany, bo to ułatwi zarówno przelewanie soku do szklanki, jak i czyszczenie sprzętu. Najlepsze są oczywiście zbiorniki przeźroczyste, dzięki czemu można sprawdzić ilość wyciśniętego soku.

źródło: https://www.euro.com.pl/

źródło: https://www.euro.com.pl/

Rodzaj obudowy

Obudowa każdego sprzętu AGD powinna być solidna. Na rynku znajdziemy modele, których obudowa została wykonana z tworzyw sztucznych oraz ze stali nierdzewnej. Te pierwsze będą tańsze, ale mnie odporne na uszkodzenia typu pęknięcia i połamania. Te drugie będą solidne i trwałe, ale ich ceny sięgają nieraz powyżej 200 złotych za model.

Warto zwrócić uwagę również na dodatkowe funkcje wyciskarki, jak np. możliwość przychylenia pojemnika lub regulację gęstości soku, które są także istotne na etapie przygotowania soku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *