Kupujemy suszarkę do sałaty

Na rynku artykułów do wyposażenia kuchni znajdziemy różnego rodzaju akcesoria ułatwiające codzienne gotowanie. Ostatnio uwagę moją skupiła wirówka do sałaty, której zadaniem jest osuszanie liści rośliny z nadmiaru wody. To praktyczne akcesorium sprawdzi się w każdej kuchni  w innych sytuacjach, np. do pokrycia rośliny sosem, który można wlać przez specjalny otwór w tej wirówce. Jeżeli się jeszcze zastanawiasz, czy kupić to akcesorium, to ja mówię TAK.

źródło: https://www.garneczki.pl/

źródło: https://www.garneczki.pl/

Jak działa suszarka do sałaty?

Najprostsze wirówki do sałaty wyglądają jak plastikowe miski z zamykaną pokrywką posiadającą wbudowaną korbę. Bardziej rozbudowane suszarki mają pokrywkę z korbką, pojemnik z uchwytem oraz wyjmowane sitka. W koszyczku umieszcza się liście sałaty, a po wysuszeniu można je łatwo wyjąć. Z pojemnika wylewa się wodę. Niektóre modele mają także specjalny otwór przez który można wlać wodę oraz dressing. Cały mechanizm suszenia opiera się na zakręceniu tradycyjną korbką. Niektóre droższe wirówki mają linkę, za której pociągnięciem uruchamia się mechanizm wprawiający wewnętrzny koszyk w ruch obrotowy. Kilka takich ruchów i liście sałaty są suche. Osobiście polecam te z linką – są droższe, ale wygodniejsze w użyciu.

Jaką suszarkę do sałaty wybrać?

W sklepach z artykułami kuchennymi znajdziemy miski różniące się rozmiarem. Standardowe wymiary suszarek do sałaty to od 24 do 26 cm średnicy oraz około 15 cm wysokości. Misy do wirowania tej rośliny zajmują zatem trochę miejsca w kuchni.  Mają pojemność od 3 do 5 litrów.

Wirówki do sałaty zwykle wykonane są z tworzyw sztucznych, które są odporne na zarysowanie i lekkie. Bardzo drogie akcesoria będą wykonane ze stali nierdzewnej, ale osobiście uważam, że te z plastiku sprawdzają się w 100% w kuchni. Co więcej plastikowe wirówki są lekkie, dzięki temu są poręczne i łatwe do przenoszenia z miejsca na miejsce.

Kupując wirówkę do sałaty, warto sprawdzić, czy ma antypoślizgowe nóżki utrzymujące urządzenie stabilnie na blacie.

Suszarki do sałaty kosztują od 20 do nawet 300 złotych. Cena w dużej mierze zależy od marki.  Godne polecenia są akcesoria marki Snips, które kosztują około 80 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *