Kupujemy akcesoria do wina

Niezależnie od tego, czy jesteście koneserami wina, czy zwyczajnie w świecie lubicie od czasu do czasu wypić ten czerwony trunek, warto zakupić do swojej gastronomii akcesoria, dzięki którym kosztowanie wina będzie po prostu bardziej przyjemne, a serwowanie tego alkoholu stanie się prawdziwą sztuką. Oto one.

źródło: http://www.malinowynos.pl/

Nalewak do wina; źródło: http://www.malinowynos.pl/

Korkociąg

To najważniejsze akcesorium kuchenne, bez którego raczenie się winem byłoby trochę trudne. Warto zakupić solidny i elegancki otwieracz do butelek; korkociąg taki posłuży nam przez długie lata i z dumą będziemy go kłaść na stole oraz otwierać ten „napój Dionizosa”. Dobry korkociąg nigdy nie zawiedzie, jeżeli będzie wykonany z wysokiej jakości stali. Bardzo poręczny i skuteczny gadżet kuchenny pozwoli szybko otworzyć butelkę z alkoholem. Na rynku dużym zainteresowaniem w ciągu kilku ostatnich lat cieszą się korkociągi elektryczne, jednak są mniej stabilne niż te klasyczne, gdyż  nie możemy kontrolować jak głęboko śruba wkręca się w korek, który łatwo można przez to przebić.

 Pompka do wina

Pompka do odsysania powietrza jest bardzo przydatnym gadżetem w gastronomii. Sprawdzi się w przypadku win, które mają korek jednorazowego użytku, zatem po otwarciu nie nadaje się on do zamknięcia butelki. Pompka próżniowa zawierająca wbudowany korek do wina to świetne  rozwiązanie w sytuacji, gdy wypijemy lampkę wieczorem i chcemy zamknąć butelkę na długi czas. Używając tej pompki, nie tylko zatkamy „wejście” do butelki, ale również usuniemy ze środka powietrze, a to sprawi, że „napój bogów” będzie dłużej świeży i aromatyczny.

Korek do butelki i oznaczenia na kieliszki; źródło: http://fabrykaform.pl/

Korek do butelki i oznaczenia na kieliszki; źródło: http://fabrykaform.pl/

Korek

Jest tak samo niezbędny, jak korkociąg. Po wyciągnięciu korka oryginalnego przyda się nam korek dodatkowy, który ochroni niedopite wino przez zepsuciem i zwietrzeniem. Warto zainwestować pieniądze w taki gadżet, tym bardziej że rynek oferuje nietuzinkowe akcesoria, które są designerskie i cieszą oko.

Nalewak

Dzięki nalewkowi możemy być spokojni, że podczas serwowania tego szlachetnego trunku nie uroni się na obrus ani jedna kropla. Aby uniknąć różnych nieprzewidzianych sytuacji, warto zakupić nalewak do butelki. Ten gadżet wygląda jak lejek, montuje się go w szyjce butelki, a to sprawia, że wygodnie rozlewa się nim wino do kieliszków. Gadżet ten prezentuje się naprawdę elegancko na szyjce butelki.

To cztery akcesoria do wina, bez których nie wyobrażam sobie rodzinnego przyjęcia. Na rynku znajdziemy o wiele więcej produktów ułatwiających serwowanie tego alkoholu. Ciekawym gadżetem są kolorowe elementy służące do oznaczania kieliszków, dzięki czemu nikt nie pomyli swojego szkła ze szkłem osób towarzyszących przy stole. Sytuacje takie mają dość często miejsce na imprezkach, w których posiłki i alkohole podaje się na szwedzkim stole.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *