Krótki poradnik dla pani domu: jak przechowywać reklamówki w kuchni?

Foliowe reklamówki jednorazowego użytku mogą zajmować naprawdę sporo miejsca w kuchni, jeśli nie zorganizujemy dla nich odpowiedniego miejsca.  Reklamówki są elementem naszego codziennego życia – ciągle przynosimy je do domu z nowymi ubraniami, zakupami spożywczymi i materiałami z pracy. Nie uchronimy się przed nimi. Chyba że zaczniemy je wyrzucać. Ale przecież zawsze mogą się przydać. Jak zatem opanować chaos z reklamówkami i sprawić, aby zajmowały niewiele miejsca w naszej kuchni?

Pojemnik na foliówki

źródło: www.homebook.pl

źródło: www.homebook.pl

Jeżeli szukacie prostego pomysłu na posprzątanie reklamówek i przechowanie ich w małym pojemniku, to wystarczy podejrzeć sposób na trzymanie chusteczek higienicznych. Takie same papierowe pudełko możecie wykorzystać na przechowywanie reklamówek jednorazowych. Wystarczy je poukładać do środka (uszami do góry, co ułatwi szybkie wyciągnięcie). Polecam również takie pudełko wykonać samodzielne, najlepiej niech to będzie wysoki karton, który możemy ustawić na półce w kuchni. Możemy je obkleić papierem ozdobnym, dzięki czemu pudło z foliówkami będzie prezentowało się jak dekoracja kuchni. W sklepach z artykułami kuchennymi kupicie również gotowe pojemniki wykonane najczęściej z tworzyw sztucznych. Takie pojemniki polecam zawiesić na zewnętrznej stronie drzwiczek szafek. Zwykle pojemniki nie zaparzą się, ponieważ mają otwory.

Systematyczne składanie reklamówek

Reklamówki firmówki z nadrukiem należy składać zaraz po tym, jak przyniesiecie do kuchni. Nie wrzucajcie wszystkich reklamówek razem do szuflady. Z czasem mebel ten zacznie pękać w szwach od nadmiaru foliówek. Przyprawi was to o stan irytacji i zdenerwowania, kiedy na szybko będziecie potrzebować konkretnego rozmiaru. Warto więc foliówki składać na mniejsze części i układać w koszyczku lub szufladzie jednak na drugiej. Gdy tych reklamówek jest sporo, polecam spiąć je gumką recepturą. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnego chaosu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *