Kolorowe przedmioty pożądania w kuchni: akcesoria do owoców egzotycznych

Dzisiaj przedstawiam wam kilka akcesoriów kuchennych, które ułatwią czynność takie jak: obieranie, przechowywanie i przetwarzanie OWOCÓW. Z miłości do gadżetów kuchennych nie mogłam ich pominąć na swoim blogu. Niektóre z nich już posiadam, inne są moim must have 🙂 To przedmioty bez których można na pozór żyć i prowadzić swoją domową gastronomię. Gdy jednak się z nimi zaprzyjaźnicie, to zostaną w waszej kuchni na wiele lat. Poniżej kilka moich ulubionych gadżetów.

Obieraczka do awokado

Lubicie awokado? Ja uwielbiam! Ostatnio jest stałym bywalcem wszystkich śniadań. Najczęściej przygotowuję pastę z awokado i jajkiem. Owoc ten najlepiej smakuje podany na świeżo. Obieranie jego może nie jest aż tak czasochłonne, ale na pewno rano – kiedy każda minuta ma znaczenie – o wiele łatwiej jest zrobić to za pomocą obieraczki. To akcesorium, które szybko i przyjemnie obierze każde awokado. Co więcej posiada nożyki ułatwiające krojenie owocu na równe paski. Obieraczka kosztuje jedynie 30 złotych. Jeżeli jesteś wielbicielem awokado tak jak ja, to z pewnością akcesorium sprawi, że obieranie stanie się przyjemniejsze i wygodniejsze.

obieraczka_krajalnica_do_awokado (źródło:stylowi.pl)

obieraczka_krajalnica_do_awokado (źródło:stylowi.pl)

Krajalnica do mango

O tym, że mango zagościło w moim domu niedawno to już wiecie. Ten egzotyczny owoc w mojej kuchni ma swój triumf. Sałatki, ciasta, desery, soki – wszystko co przyjdzie mi do głowy zawiera dodatki mango. Aby je szybko obrać i pokroić, warto zainwestować w akcesorium do szybkiego dzielenia owocu na równe kawałki. Ma to duże znaczenie na etapie przygotowania deserów. Jeżeli chcesz, aby wyglądały apetycznie, nie wahaj się i zakup krajalnicę do mango. Fajną sprawą jest to, że podczas obierania i krojenia mango nie traci soku, a więc wszystkich drogocennych składników.

krajalnica do mango (źródło:stylowi.pl)

krajalnica do mango (źródło:stylowi.pl)

Drążarka do ananasów z krajaczem

To mój ulubiony gadżet wśród tych trzech. Uwielbiam wszystkie desery z dodatkiem ananasów, a szczególnie gofry :), dlatego nie wyobrażam sobie wielu czynności w kuchni bez wykrawacza do ananasów. Gadżet pozwoli sprawnie usunąć skórkę, oddzielić miąższ i wydrążyć kawałki ananasa w identycznych rozmiarach. Nie musisz walczyć z nożem i wykrajać nieprzyjemny rdzeń owocu. Działasz szybko i łatwo. Wszystkie plastry zostają podzielone na równe cząstki bez konieczności dodatkowego krojenia na desce.

krajalnica_do _ananasów (źródło:stylowi.pl)

krajalnica_do _ananasów (źródło:stylowi.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *