Kolorowe gadżety do kuchni – cz. II.

O gadżetach kuchennych, które są na liście must have mogłabym jeszcze napisać kilka postów. Dziś druga część propozycji, które skradły moje serce. Wszystkie produkty łączy oryginalność oraz wyjątkowa jakość, bo zostały zaprojektowane przez europejskie marki specjalizujące się w wyposażeniu kuchni. Żywe kolory i doskonały design sprawiają, że gotowanie jest przyjemne.

Szczypce do szypułek

Nie lubicie usuwać szypułek z ulubionych owoców? Mam dla Was propozycję – szczypce, które szybko usuną zieloną część truskawki. Od teraz usuwanie szypułek będzie bardzo łatwe. Aby pozbyć się szypułki, należy odblokować wykrawacz, nacisnąć przycisk, wbić e owoc i przekręcić ruchem obrotowym, co spowoduje złączenie nożyczek i wyrwanie zielonego elementu. Uchwyt jest bardzo wygodny, zatem czynność nie bywa męcząca, gdy trzeba oczyścić z szypułek dużą miskę truskawek. Produkt marki OXO kosztuje ok. 30 złotych.

magnetyczna-podkladka-pod-gorace-naczynia-grass-zielonaPodkładka pod gorące naczynia

Magnetyczna podkłada o soczystym kolorze jest estetycznym dodatkiem do blatu kuchennego. Prosty gadżet warto położyć na stale w pobliżu kuchenki lub płyty indukcyjnej, aby gdy tylko jest taka konieczność, ustawić na nim gorące naczynie lub patelnię. Dużą zaletą tego urządzenia jest możliwość przenoszenia razem z naczyniami. Ponadto obecność magnezów sprawia, że garnek po ustawieniu trzyma się stabilnie podkładki, zatem nie musimy się obawiać, że spadnie na blat i narobi szkód.  Produkt znanej firmy Eva Solo kosztuje ok. 120 złotych.

wmf-czasomierz-mctime-2Minutnik

W każdej kuchni przyda się czasomierz. Bardzo często robimy kilka rzeczy w tym samym czasie, zapominając o tym, że coś zostawiliśmy na kuchence. W konsekwencji potrawa nie zawsze wyjdzie tak, jak zamierzamy. Warto zatem ustawić minutnik, który przypomni o zakończeniu gotowania. Świetny gadżet w kolorowej odsłonie wywoła uśmiech każdego, gdy ustawimy go na półce w kuchni. Produkt niemieckiej marki WMF kosztuje 65 złotych.

Źródło grafiki: www.bellodecor.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *