Jakie sztućce wybrać do kuchni: poradnik kupującego

Dziś garść praktycznych porad dla osób, które stoją przed wyzwaniem wyposażenia kuchni. Jednym z akcesorium, bez którego nie da się funkcjonować na co dzień są sztućce. W hurtowniach, sklepach z artykułami kuchennymi i marketach,  sztućców różnego rodzaju co nie miara. Wybór doskonałych noży, łyżek i widelców przyprawia o zawrót głowy i o głębokość portfela. Wprawdzie to zakup na lata. Chcemy, by nasze sztućce posłużymy w estetycznej, niezmienionej formie.

Ozdoba każdego stołu

Niebagatelne znaczenia ma oczywiście wygląd sztućców, dlatego warto zwrócić uwagę na materiał. Najefektowniejsze są oczywiście sztućce srebrne, które szalenie elegancko prezentują się na białym obrusie. Co więcej, nie wchodzą w reakcje z wysoką temperaturą, są bardzo bezpieczne dla zdrowia, odporne na zabrudzenia i korozje. To produkty, które warto mieć w swojej kuchni, chociaż jeden niewielki komplecik.  Uwaga! Sztućce ze srebra nie nadają się do mycia w zmywarce.

O wiele bardziej uniwersalne i przede wszystkim tańsze są sztućce ze stali nierdzewnej. Można je myć różnymi detergentami, są odporne na ścieranie i ryzykowne mycie mechaniczne. Na rynku znajdziemy wiele modeli różniących się wielkością, kształtem i wzorem.  Wiele z nich zawiera bogate zdobienia, które efektownie prezentują się na każdym stole. Dobrym rozwiązaniem jednak jest zakup sztućców o klasycznym i uniwersalnym wzornictwie, które nie będą wyglądać groteskowo na stole. Warto zwrócić uwagę, czy modele dobrze leżą w dłoni, są lekkie i nie wyślizgują się podczas chwytania. Na rynku znajdziemy także produkty wielobarwne, z płaskim lub wypukłym trzonkiem, zakończone matowym lub satynowym połyskiem.

Warto wziąć pod uwagę fakt, że jest to zakup na lata, dlatego taki zestaw powinien odznaczać się wysoką jakością. Nie oszczędzajmy, kupując marketowe modele. Produkty te ulegają korozji i szybko zauważalny jest na nich duch minionego czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *