Jaki kosz na śmieci do nowoczesnej kuchni?

Wśród wielu akcesoriów kuchennych niezbędnych w wyposażeniu każdej gastronomii nieodłącznym elementem jest kosz na śmieci.  Z pozoru prosty kubeł zyskuje nowe oblicze. Na rynku znajdziemy kilka modeli, które sprawdzą się w kuchni w bloku i w domu. Zamykane i otwierane, wysuwane i podnoszone – tak wiele modeli możemy znaleźć w sklepach. Dziś kilka moich propozycji do  wyposażenia kuchni.

Kosze okrągłe bez pokrywy małymi kroczkami odchodzą do lamusa. Na piedestale królują kosze uchylne (najczęściej wykonane z tworzywa sztucznego, posiadające ręcznie otwierany zbiornik z obrotową pokrywą) oraz kosze z pojemnikami do segregowania odpadów (zamykane pokrywą z góry i podzielone na kilka przegródek, w których można umieścić plastik, papier, szkło oraz artykuły organiczne).  Wielu projektantów wnętrz już na etapie tworzenia aranżacji przeznacza miejsce na kosz na śmieci. Wiele z nich lokuje taki pojemnik w specjalnej szafce przeznaczonej do tego celu. Nie wszyscy jednak są szczęśliwymi posiadaczami dużych kuchni, muszą zadowolić się szafką zlewową, w której umieszczą kosz. Warto zamocować kosz zintegrowany z frontem szafki, co oznacza, że kosz otwiera się wraz z otwieraniem szafki. Można zamontować kosz z jednym lub dwoma pojemnikami, które umożliwią elementarną segregację odpadów. Natomiast w bardzo dużej kuchni idealnie sprawdzi się system szufladowy, ponieważ daje możliwość ustawienia w nim kilku szuflad. Warto skorzystać także z wolnostojących pojemników na macie stabilizującej.

system wysuwany (źródło:pinterest)

system wysuwany (źródło:pinterest)

kosz przymocowany na listwie (źródło:pinterest)

kosz przymocowany na listwie (źródło:pinterest)

wygodne rozwiązanie do kuchni (źródło:pinterest)

wygodne rozwiązanie do kuchni (źródło:pinterest)

Uwaga! Jeżeli wybieramy kosz na śmieci w mechanizmie wysuwanym, warto pamiętać o tym, by nie był zbyt przepełniony, ponieważ może to źle wpłynąć na sam mechanizm wysuwania. Należy pamiętać o tym, że istotnym kryterium przy wyborze kosza jest łatwość wymiany worków. Warto także zwrócić uwagę na rodzaj worków oraz wielkość pojemnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *