Jak zorganizować letni piknik?

Wakacje w pełni, zatem trzeba czerpać z nich jaj najwięcej radości. Aby cieszyć się każdą letnią chwilą, nie musimy wyjeżdżać do ciepłych krajów, odwiedzać inne kontynenty i skakać ze spadochronu. Tak naprawdę wystarczy zmiana miejsca, np. wypad zza miasto na piknik – oczywiście na łonie natury. Jeżeli do tej pory nie zrobiliście rodzinnego pikniku, to przyszła najwyższa pora na organizację letniego eventu. Kto się pisze?

Dobra lokalizacja

Jeżeli planujecie piknik poza miastem, warto pomyśleć, gdzie będzie najspokojniej i najbezpieczniej. Gdy wybieracie się z dziećmi, weźcie pod uwagę miejsce biesiadowania – niech to będzie teren z dala od ulicy oraz autostrady. Ważne jest to, aby było to miejsce pod drzewami lub z odrobiną cienia, zwłaszcza gdy tego dnia prognozy pogody zakładają upały.

Preparaty na kleszcze i inne leki

Jeżeli wybieracie się na łąkę zza miasto lub na wieś, warto pamiętać o zakupieniu preparatów na kleszcze i komary. Polecam wziąć ze sobą dobrze zaopatrzoną apteczkę, ponieważ nigdy nie wiemy kiedy możemy się skaleczyć, oparzyć lub zostać ukąszonym przez pszczoły oraz osy. Jak to mówią: „strzeżonego Pan Bóg strzeże”.

Proste jedzenie

Gdy jedziecie zza miasto na kilka godzin, warto wziąć ze sobą grilla i przygotować przekąski. Na pikniku sprawdzą się również kanapki, owoce i warzywa. Polecam również przygotować małe tortille – ten przysmak pokochają wasze dzieci. Tortille z kiełbaską, pomidorkami, sałatą i ketchupem mogą być alternatywą dla tradycyjnych kanapek, które nierzadko nudzą się naszym pociechom. Przyda się na pewno przenośna lodówka, do której schowany jedzenie. Jeżeli nie posiadacie tego rodzaju AGD, polecam promocje na stronie hurtowni Makro.

Co jeszcze się przyda? Potrzebne będą również chusteczki do wycierania rąk, sztućce, talerze i inne artykuły jednorazowe, kosz piknikowy oraz worki na śmieci. Nie zapominajcie o kocu i grach lub ksiażkach, które sprawdzą się, gdy dopadnie piknikowa nuda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *