Jak wyposażyć małą kuchnią, aby stała się praktyczną i nowoczesną przestrzenią?

Duża kuchnia to marzenie niejednej pani domu. Przestrzeń, w której zmieścimy wszystkie urządzenia AGD, postawimy modułowe meble i wystarczy jeszcze miejsca na stół i krzesła – wiele z nas zrobiło by wiele za takie miejsce do doskonalenia i rozwijania sztuki kulinarnej. W mieszkaniach w bloku rzadko kiedy to pomieszczenie ma taki metraż, aby usatysfakcjonował wszystkich domowników, zwłaszcza kobiety, które niewątpliwie spędzają w nim najwięcej czasu 😉 Wiele kuchni w blokach to klitki, które niełatwo sensownie urządzić i wyposażyć. Stosując jednak pewne techniki aranżacyjne możemy sprawić, że stanie się ona praktyczną i na pewno nowoczesną przestrzenią. Sprawdźcie jak to zrobić.

Postaw na pastele na ścianach

mała i przytulna kuchnia w mieszkaniu (źródło:pinterest)

mała i przytulna kuchnia w mieszkaniu (źródło:pinterest)

Nie będzie odkryciem jak napiszę, że wnętrza o niewielkim metrażu nie lubią się z ciemnymi kolorami. Zatem jeżeli posiadacie niewielkie pomieszczenie, to przede wszystkim sprawcie, aby było jasne, przytulne i rodzinne. Wszystkim polecam ciepłe barwy kojarzące się ze słońcem i światłem. Niech to będą wszelkiego rodzaju pastele, które dodadzą lekkości nawet pomieszczeniu o bardzo małych gabarytach. Świetnie spisują się wszystkie odcienie żółci i wanilii.

Wybierz szafki i półki modułowe

Myśląc o meblach do kuchni, warto wziąć pod uwagę opcje na wymiar. Co więcej – niewskazane jest wyposażenie w szafki do sufitu, które optycznie zmniejszają pomieszczenie i sprawią, że stanie się ponure i szare. Wygodnym rozwiązaniem są małe szafki lub półki na kółkach, które mogą również posłużyć za stolik śniadaniowy. To opcja dwa w jednym zapewniające ogromną funkcjonalność twojej kuchni. Szafki na kółkach można dobrowolnie przesuwać, chować i ustawiać.

Nowoczesny sprzęt AGD

wbudowane AGD w kuchni (źródło:pinterest)

wbudowane AGD w kuchni (źródło:pinterest)

Zdecyduj się na lodówkę, zmywarkę i piekarnik w zabudowie. Meble kuchenne tego rodzaju idealnie komponują się z nowoczesną aranżacją.

Ponadto to nie tylko współczesny styl wyposażenia kuchni, to także ogromnie praktyczne rozwiązanie. Wiele tego typu urządzeń posiada specjalne czujniki pozwalające obserwować zawartość naczynia (mam na myśli kuchenki elektryczne). Natomiast małe sprzęty AGD, typu toster, czajnik elektryczny i kuchenka mikrofalowa proponuję ustawić w różnym miejscu na blacie. Możliwe, że koniecznie będzie wbudowanie dodatkowych półek, np. obok gniazdka. Co ważne to nie ustawiajcie AGD obok siebie podłączając do jednego obwodu elektrycznego.

Kuchnia to serce każdego domu, nie bójmy się zatem zmian i dopracowania jej pod każdym względem –  i funkcjonalnym i estetycznym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *