Folkloryczne akcesoria kuchenne

Moda na ludowość jest obecne coraz częściej w wyposażeniu kuchni. Akcesoria i gadżety dekorowane motywami folklorystycznymi są świetnym pomysłem na nadanie aranżacji nowego charakteru, ożywienie minimalistycznej stylizacji, której panuje szarość, biel i czerń.  Nie musimy obawiać się przepychu tradycyjnego wzornictwa ludowego, niekiedy wystarczy trzy gadżety w kuchni w postaci serwetek, podkładek  pod talerze lub rękawic kuchennych, by zmienić nieco nudne wnętrze w nietypową przestrzeń.  Poniżej kilka inspirujących gadżetów, które będą pasować do stylizacji folklorystycznych w kuchni.

źródło: https://www.kokofolk.pl

źródło: https://www.kokofolk.pl

źródło: https://www.kokofolk.pl

źródło: https://www.kokofolk.pl

Ludowa kawiarka

Niegdyś ludowe motywy mogły kojarzyć się co niektórym z zacofaniem, dziś  są świetną dekoracją wielu elementów kuchennych. Wzory łowieckie, podhalańskie i kaszubskie – wszystkie motywy prezentują się świetnie na białym lub czarnym tle.  Sztuka ludowa może towarzyszyć nam o poranku, gdy zdecydujemy się na zakup kawiarki z motywem folklorystycznym. Ludowy wzór zapewni przyjemny początek dnia. Do kawiarki warto dokupić folklorystyczne kubki lub filiżanki, w których picie małej czarnej będzie niecodziennym przeżyciem.  Kubki łowieckie z motywem koguta mogą być także świetnym elementem dekoracyjnym na półce w kuchni.

źródło: https://www.kokofolk.pl

źródło: https://www.kokofolk.pl

 

Ludowe podkładki pod talerze

Jeżeli chcemy odmienić nasz stół, dodać mu charakteru i wnieść do zastawy odrobinę uroku, to folklorystyczne gadżety będą strzałem w 10, zwłaszcza gdy większość elementów znajdujących się na stole nie wyróżnia się niczym szczególnym. Ludowe podkładki pod  talerze lub małe podstawki pod kubki  – te drobne tekstylia przekonają do siebie największych wielbicieli minimalizmu. W końcu monochromatyczne wnętrza wszystkim się kiedyś nudzą, zatem odrobina koloru w postaci podkładek o ludowych motywach na stole to dobre rozwiązanie na ożywienie przestrzeni jadalni.  Zachwycające kolorowe kwiaty, barwne koguty, czy też gwiazdy – te wszystkie elementy obecne są na podkładkach pod talerze.

źródło: https://folkstar.pl

źródło: https://folkstar.pl

 

Obrusy, fartuchy, rękawice, ściereczki i inne tekstylia – to wszystko możemy znaleźć dziś na rynku artykułów z wyposażeniem kuchni.  Akcesoria na ludowo stają się coraz bardziej dostępne w sklepach i marketach, trzeba mieć tylko oczy szeroko otwarte, by gdzieś na regale dotrzeć te folklorystyczne cuda.  Kuchnia na ludowo wygląda naprawdę imponująco i można rzec, że styl ten jest ponadczasowy i szybko się nie znudzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *