Ekspres do kawy na kapsułki – „za” i „przeciw”

Codzienny poranek bez kawy jest dla mnie niemożliwy.  Mała czarna z ekspresu stawia mnie na nogi. Bez tego AGD nie wyobrażam sobie mojej kuchni, jest niezbędnym akcesorium zajmującym ważne miejsce na blacie kuchennym. Jakiś czas temu rozstałam się ze starym ekspresem przelewowym i zainwestowałam w nowy ekspres na kapsułki. Od tej pory cieszę się smakiem nowej kawy – pysznej i przede wszystkim szybkiej! Dzisiaj kilka słów o plusach i minusach tego rodzaju ekspresów. Jutro pokażę Wam moje cudo i zrobię mały przegląd AGD do kawy.

„Za”

źródło:pinterest

źródło:pinterest

Rano każda minuta ma znaczenie. Dzięki ekspresowi na kapsułki zyskuję kilka minut. Kawa szybko płynie do mojego kubka. Ten sprzęt robi naprawdę dobre espresso i równie smaczne latte. Ma funkcję automatycznego czyszczenia i szybko parzy kawę pod wysokim ciśnieniem. Jedna kapsułka = jedna kawa. Ekspres do kawy na kapsułki działa bardzo prosto: wystarczyć włożyć kapsułkę w odpowiednim miejscu, włączyć ekspres i już po dwóch minutach delektuję się smakiem swojej ulubionej kawy. Dzięki różnym możliwościom smakowym kapsułek, można cieszyć się bogatą gamą kaw w swojej domowej kawiarni. Ogromną zaletą ekspresów do kawy jest ich nowoczesny design. Taki ekspres stanie się świetną ozdobą każdej kuchni.

„Przeciw”

Nie ma ryby bez ości, nie ma ekspresu do kawy bez wad. Kupując ekspres na kapsułki, musicie mieć świadomość, że wiążecie się z jedną firmą na kilka lat. Co to oznacza? Nic innego: jak zakup kapsułek tego samego producenta, co ekspres. Prawdziwi smakosze kawy mogą być niezadowoleni do końca taką rutyną. Jeżeli należycie do osób, które próbują ciągle nowy smaki kaw, to polecam zakup ekspresu ciśnieniowego na zwykłą kawę. Kolejną wadą jest cena kapsułek. Podobno kawa z takiego AGD jest droższa od filiżanki kawy sypanej. Sami zdecydujcie, czy Wam się to opłaca!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *