Detoks z cytryną

Dieta oczyszczająca sokiem z cytryny jest chętnie stosowana przez gwiazdy Hollywood, które pragną u progu wiosny pozbyć się zbędnych kilogramów. Kuracja cytrynowa jest zalecana nie tylko w celu pozbycia się zalegających złogów i toksyn, ale także stanowi bogate źródło witamin, które wspomagają pracę wielu narządów. Jeżeli nie słyszeliście o diecie cytrynowej autorstwa Michała Tombaka, to poniżej znajdziecie opis. Gorąco polecam wypróbować tej wiosny.

Aby przeprowadzić detoks cytrynowy, potrzebne są  świeże owoce (minimum 30 cytryn). W pierwszy dzień należy wypić sok z 1 cytryny, w kolejne dni zwiększa się spożycie o 1 owoc, aż do piątego dnia. Od szóstego dnia kuracji zmniejsza się o 1 cytrynę na dzień. Wygląda to następująco: 1 cytryna – dzień 1 i 10, 2 cytryny – dzień 2 i 9, 3 cytryny – dzień 3 i 8, 4 cytryny – dzień 4 i 6, 5 cytryn – dzień 5 i 6. Łącznie przez 10 dni należy wypić 30 cytryn (najlepiej bez żadnych dodatków).

Dieta oczyszczająca  pobudza i usprawnia perystaltykę jelit, co jest rezultatem eliminowania z organizmu toksyn. Wiele kobiet uważa, że efektem detoksu z cytryną jest redukcja cellulitu oraz wzmocnienie włosów i paznokci. Ponadto duże dawki witaminy C wpływają na przyswajalnie żelaza przez organizm i zapobiegają wielu chorobom – głównie infekcjom.

Sok z wyciśniętej cytryny polecam pić codziennie rano na czczo. Pobudzi metabolizm, nawodni organizm i doda energii lepiej niż nie jedna „mała czarna”. Ponadto „kwaśny” detoks odmładza i ujmuje lat. Skóra wygląda promiennie i zdrowo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *