Czas na dobre śniadanie, czyli kupujemy opiekacz

Gadżety kuchenne – bez nich życie pani domu byłoby nudne. Nie wspomnę o ich użyteczności, wszechstronności i wygodzie. Gotowanie z urządzeniami i akcesoriami typu AGD jest bardzo przyjemne – wie o tym każdy. Szybko, sprawnie i smacznie możemy przygotować przepyszne kanapki na śniadanie. Jestem fanką AGD, które ułatwia mi robienie porannych posiłków. I nie wyobrażam sobie życia bez opiekacza. To właśnie o nich dzisiejszy wpis.

Sandwicz o poranku

Najprostsze kanapki z serem możemy wykonać w kilka minut. O niebo lepiej smakują sandwicze z dodatkiem wędliny, pieczarek, warzyw i oliwek. Możliwości jest naprawdę wiele. Opiekacz pozwala na różną kombinację składników i smaków. Tak naprawdę to AGD pozwala na przygotowywanie tostów i wieloskładnikowych kanapek bez większego wysiłku. Ciepła kanapka jest najlepszym pomysłem na śniadanie zimą, bo rozgrzewa i stawia na nogi. Niektóre urządzenia zawierają wymienną płytkę, co pozwala na przygotowywanie naleśników, gofrów i ciastek, dzięki temu o poranku możesz zjeść ulubiony deser.

Jak czyścić?

Jak wszystkie artykuły gospodarstwa domowego, opiekacze należy starannie wyczyścić. Po pierwsze po każdym opiekaniu warto wyciągnąć tackę z okruchami, by zapobiec długotrwałemu przywieraniu jedzenia. Istotną funkcją jest zabezpieczenie przez przegrzaniem oraz obecność nóżek antypoślizgowych. Po drugie – opiekacz należy przetrzeć wilgotną szmatką i poczekać aż wyschnie. Po trzecie – czyszczenie zawsze przy wyłączonym z gniazdka opiekaczu. Chyba proste?

opiekacz (źródło:strona producenta)

opiekacz (źródło:strona producenta)

Zatrzask ważny gadżet

Istotnym dodatkiem do opiekacza jest zatrzask pozwalający na właściwe zamknięcie i przygotowanie tostów o jakich tylko zamarzymy. Dobrej jakości opiekacze z zatrzaskiem oferuje firma Zelmer. Model 26z010 to dobry sprzęt AGD zawierający nieprzywierającą powłokę pokrywającą płytki. Zaletą tego produktu jest to, że nie rysuje blatów kuchennych i innych powierzchni na których został ustawiony. Dość szybko się nagrzewa i jest bardzo wygodny w użytkowaniu. To absolutne must have w mojej kuchni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *