Cukiernice i mleczniczki – moje inspiracje

Nie wiem jak Wy, ale ja lubi otaczać się ładnym i przedmiotami, zwłaszcza w kuchni – moim małym królestwie akcesoriów i gadżetów, które nie tylko ułatwią gotowanie, ale również po prostu cieszą oko J Tak naprawdę podobają mi się klasyczne, proste akcesoria kuchenne. Jednak lubię przełamywać aranżacyjny minimalizm jednym lub dwoma gadżetami, np. designerską cukiernicą i mleczniczką. Oto kilka propozycji.

Designerski gadżet

źródło: http://www.homebook.pl/

cukiernica Mona Lisa; źródło: http://www.homebook.pl/

Akcesoria do kuchni nie muszą być banalne. Warto czasami wprowadzić do aranżacji odrobinę nowoczesności. Designerska cukiernica w niestandardowym kształcie, formie i kolorze będzie strzałem w dziesiątkę. Odmieni wnętrze każdej nudnej kuchni. Wyeksponowana na blacie kuchennych stanie się królową designu.

Mała zmiana, duży efekt

źródło: http://fabrykaform.pl/

cukiernica Strefa; źródło: http://fabrykaform.pl/

Czasami nie trzeba inwestować pieniędzy w nowego AGD i wymianę mebli kuchennych. Wystarczy dobry pomysł na metamorfozę kuchni, aby poczuć się w niej, jak w nowym, odmienionym wnętrzu. Zmiana koloru ścian, zakup nowych tekstyliów, czy jeszcze prościej i taniej – nowa cukiernica i porcelana stołowa – tak niewiele wystarczy, aby było pięknie 🙂

Od plastiku po stal

Przeglądając cukiernice dostępne na rynku można poczuć zawrót głowy.  Nic dziwnego, bo oferta wyposażenia kuchni jest ogromna. Na pierwszym miejscu znajdziemy wiele plastikowych akcesoriów, które wydawać by się mogły nieco tendencyjne, gdyby nie ich niecodzienny kształt i kolor. Zielona cukiernica i mleczniczka Mona Lisa zyskują przy bliższym poznaniu, czytaj korzystaniu. Równie nietuzinkowo prezentuje się kosmiczna cukiernica Strefa wykonana ze stali nierdzewnej. Mieści w sobie ogromne pokłady kostek cukru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *