Bionaczynia – ekologiczne rozwiązania dla gastronomii

Ekologia wdarła się na salony restauracji a materiał biodegradowalny z dnia na dzień staje się coraz bardziej popularny. Jeszcze sporo lat upłynie, aż przyuliczne bary i duże restauracje zrezygnują z surowców tradycyjnych na rzecz ekologicznych. Małymi kroczkami i zawsze do przodu ekologiczne rozwiązania do gastronomii wkraczają na rynek horteca. Ci, którzy chcą wyposażyć swoją restauracje w ekologiczne akcesoria. Przed państwem dziś biodegradowalne naczynia jednorazowe. Tak to talerze, które można jeść, bo wykonane zostały z otrębów pszennych. Jak dla mnie bomba!

Naczynia jednorazowe z otrębów

źródło:eko-polska

źródło: eko-polska

Może jeszcze mało znana firma na polskim rynku – Eko-Slim wykonuje od niedawna naczynia z tworzyw naturalnych, takich jak kukurydza, liście palmowe oraz trzcina cukrowa. Brzmi zaskakujące. Jeszcze bardziej zadziwiające są naczynia jednorazowe wykonane z otrąb. W praktyce oznacza to, że możemy je po prostu zjeść. Tego rodzaju modele są dość funkcjonalne, tłuszczoodporne i jakże estetyczne. Talerze z otrąb to idealne uzupełnienie posiłku o błonnik. Jeżeli masz ochotę na pozytywną dawkę błonnika, zjedz po posiłku talerzyk. Bowiem otręby znajduję się w fakturze ekologicznego modelu zawierają wiele składników niezbędnych w codziennej diecie. Poza tym nie zaśmiecamy środowiska naturalnego zbędnymi plastikowymi elementami jakimi są przecież naczynia jednorazowe oferowane w wielu barach szybkiej obsługi.

Naczynia na każdą okazję

Tego rodzaju naczynia jednorazowe idealnie nadają się na wyposażenie imprez na świeżym powietrzu. Możemy zabrać je ze sobą na biwak lub wycieczkę rowerową, bo są szalenie lekkie i wygodne. To także zaskakująco funkcjonalny gadżet w domu, w pracy i w szkole. Największą jego zaletą jest to, że nie zawiera żadnych dodatków, konserwantów i ulepszaczy smaku. Produkty są bezpieczne w użyciu również dla dzieci.I co najważniejsze – nie tłuką się i nie stanowią odpadu, który będzie się rozkładał latami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *