Biało-czarna kuchnia

Są kolory, które idą w parze od wieków i nigdy nie nudzą się dekoratorom wnętrz. Nic dziwnego, bo ich klasyczne zestawienie wnosi do pomieszczeń szyk, styl, elegancję i prostotę. Mowa oczywiście o czarno-białym kontraście, który przez ostatnie lata cieszy się dużym zainteresowaniem w aranżacji kuchni. Pomieszczenia biało-czarne wyglądają na uporządkowane, dobrze zaplanowane i przemyślane. Sami zobaczcie.

Olśniewająca nowoczesność

źródło: www.homebook.pl

źródło: www.homebook.pl

Obie barwy są neutralne z natury, zatem można je łączyć z innymi dodatkami. Jednak najmodniej prezentują się w minimalistycznych pomieszczeniach, w których meble kuchenne cechują się prostotą i funkcjonalnością. Nie ma tutaj miejsca na dekoracyjne uchwyty, nietuzinkowe zdobienia szafek i rzeźbione nóżki stołów. Zachwyca wszystko co lakierowane, zatem meble na wysoki połysk to must have nowoczesnej kuchni. Białe meble zachwycają stonowaną elegancją; w parze z czarnymi blatami wyglądają dystyngowanie.

Delikatna nuta czerni

źródło: www.homebook.pl

źródło: www.homebook.pl

Decydując się na aranżację biało-czarnej kuchni, warto podejść umiarkowania do nasycenia koloru ciemnego w pomieszczeniu. Czerń na ścianie, na podłodze lub na meblach nie wygląda dobrze, bo kuchnia staje się smutna, co więcej – optycznie pomniejszona. Zatem wystarczy, aby tylko niektóre elementy białej kuchni miały czarne odpowiedniki, np. wspomniane blaty, AGD, doniczki lub osłonki na kwiaty. Szaleni modnie w białej kuchni wygląda duża czarna lampa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *