Akcja: czyszczenia tostera

Pewnie wydaje się Wam, że czyszczenie tostera jest bardzo mozolne i trudne, bo przecież tego  typu AGD nie możemy rozmontować do mycia, jak np. blender lub mikser. Z pewnością trzeba regularnie pousuwać z urządzenia okruchy, które są przecież nieestetyczne, a co z brudem i osadem zgromadzonym na stali nierdzewnej? Poniżej znajdziecie prosty domowy sposób, aby wasz toster wyglądał jak nowy.  Nie musicie kupować specjalnych artykułów chemicznych! Wystarczy 20 minut i toster będzie błyszczał!

źródło: https://pixabay.com

źródło: https://pixabay.com

Krok 1: Oczyszczenie z okruchów

Oczywiste jest to, że toster należy odłączyć od prądu. Następnie trzeba pozbyć się okruchów ze środka – zarówno wysypując je z szufladki, jak i wstrząsając urządzeniem kilkakrotnie, np. nad zlewem. Tackę znajdującą się w tosterze należy przetrzeć wilgotną szmatką wykonaną np. z mikrofibry.

Krok 2. Czyszczenie na mokro

Toster bez tacki należy ustawić na ręcznik papierowy. Przygotować starą szczoteczkę do zębów oraz pół szklanki wody zmieszanej z kilkoma kroplami octu. Za pomocą szczoteczki do zębów usuwamy okruchy z grzałek, kierując się z góry na dół. Później czyścimy obudowę, polerując górną część tostera. Lepiej nie używać środków chemicznych i zrezygnować z dużej ilości wody. Szmatka do czyszczenia powinna być wilgotna, ale nie mokra. Można ją przetrzeć obudowę z każdej strony.

Krok 3: Przygotowanie AGD do działania

Gdy toster zostanie wyczyszczony, należy go odstawić na minimum dobę, aby całkowicie wyschnął. Lepiej uprzedzić o tym zabiegu pielęgnacyjnym domowników, szczególnie dzieci, które może będą chciały przygotować sobie tosty. Jak wiadomo, woda i elektryczność to bardzo niebezpieczne połączenie. Grozi nie tylko przypaleniem AGD, ale także lekkim porażeniem prądem. Wystarczy przyczepić do tostera karteczkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *