Akcesoria kuchenne na prezent mikołajkowy

Pewnie niejedna pani domu marzy o gadżecie kuchennym, który uprzyjemni i przede wszystkim ułatwi przygotowywanie potraw i deserów. Na rynku akcesoriów kuchennych znajdziemy całą gamę designerskich i nowoczesnych rozwiązań potrzebnych w domowej gastronomii. Z pewnością macie na swojej liście akcesoria, o jakich marzycie, ale szkoda wam pieniędzy na ich zakup. Oto kilka przedmiotów pożądania, które mogłyby znaleźć się w mojej kuchni. Mikołaju, mam nadzieję, że weźmiesz je pod uwagę, przygotowując prezent dla mnie.

Pojemnik na miód (źródło: http://qdecor.pl)

Pojemnik na miód (źródło: http://qdecor.pl)

Pojemnik na miód

Firma Mel wyprodukowała ergonomiczne naczynie na pyszny, ale jakże klejący miód. Zimą lubię mieć miód pod ręką, by w każdym momencie móc go dodać do herbaty, wody, na kanapkę lub do ciasta.  Ten pojemnik na miód to nic innego, jak słoiczek, zakręcany za pomocą nakrętki ze stali nierdzewnej. Największą jego zaletą jest łyżką, posiadająca charakterystyczne żłobienie, co bardzo ułatwia nakładanie słodkiego co nieco na kanapkę – bez obaw, że znów nasze dłonie staną się lepkie.

Naczynie do gotowania kaszy

Genialny produkt marki Lekue świetnie nadaje się do przygotowywania potraw w krótkim czasie. To idealne rozwiązanie dla ludzi prowadzących tryb życia na „wysokich obrotach”. Dużą zaletą tego naczynia jest możliwość przyrządzenia potraw, zachowując ich sole mineralne i witaminy. Ponadto ryż i kasze są sypkie i smaczne.

Młynek do masła (źródło:

Młynek do masła

Firma Moha wyprodukowała fantastyczne urządzenie do masła PRESTO. Ja osobiście nie cierpię porannego robienia kanapek właśnie z powodu zimnego i twardego masła. Rozsmarowanie masła na kilku bułkach kosztuje mnie naprawdę wiele wysiłku. Dzięki temu innowacyjnemu urządzeniu łatwo zmielimy masło na wąskie paski, które bez problemu rozsmarują się na pieczywie. Młynek ten zastąpi klasyczną maselniczkę, będzie służył do przechowywania masła w lodówce. Dzięki ergonomicznej pokrywce, masło nie straci swojego zapachu i nie przenikną do niego inne aromaty z lodówki.

Wyciskarka do cytrusów (źródło: http://czerwonamaszyna.pl/)

Wyciskarka do cytrusów (źródło: czerwonamaszyna.pl)

Wyciskarka do cytrusów

Marka Alessi zaprojektowała genialne elektryczne urządzenie, dzięki któremu z łatwością przygotujemy większą porcję soku z cytryny. Wystarczy przekroić na pół owoc, ułożyć na wyciskarce, zamknąć pokrywę i uruchomić urządzenia. Za kilka minut mamy pyszny i bardzo zdrowy sok. Produkt marki Alessi kosztuje aż 700 zł. Mikołaj musiałby być w tym roku bardzo bogaty 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *