AGD do tarcia ziemniaków

Chyba każdy lubi placki ziemniaczane. Niestety ich przygotowanie nierzadko jest nie lada wyzwaniem dla niejednej pani domu. Na dodatek, gdy nasza rodzina jest liczna, czas spędzony na obieranie i ręczne tarcie ziemniaków może okazać się bardzo długi. Męczące tarcie nie tylko jest czasochłonne, ale także może być przyczyną skaleczenia i otarcia naskórka. Trzeba się naprawdę napracować, aby przygotować po kilka placków dla każdej osoby z rodziny. Nie wspomnę już o żmudnym smażeniu. Na szczęście przygotowanie placków ziemniaczanych może być ciut łatwiejsze, jeśli zakupimy specjalną maszynkę. Poniżej mały przegląd urządzeń, jakie oferuje rynek AGD.

Maszynka ręczna

114299Ręczne maszynki do mielenia mięsa odchodzą do lamusa. Plusem tych urządzeń jest to, że nie trzeba ich podłączyć do prądu, zatem nie pożerają energii, jak inne sprzęty kuchenne. Niestety, tarcie ziemniaków w takiej maszynce wymaga użycia siły – nie każdy lubi się tak eksploatować podczas gotowania. Ponadto czynność jest czasochłonna i trzeba poświęcić trochę czasu na przygotowanie ziemniaczanej papki – zdecydowanie mniej niż podczas tarcia na domowej tarce. Na maszynkę ręczna należy wydać od 60 do 150 złotych.

Maszynka elektryczna

maszynka_nie_tylko_do_mieleniaPo takie urządzenie sięgnie każda nowoczesna, ale i zapracowana gospodyni. AGD dostępne na rynku jest wieloczynnościowe, dzięki temu na jednym urządzeniu utrzemy ziemniaki na placki, zmielimy mięso na kotlety oraz pokroimy warzywa na surówkę. Maszynka ta ma kilka funkcji – mielenie, szatkowanie i tarcie. Wybierając maszynkę do tarcia, warto zwrócić uwagę na moc. Na rynku znajdziemy urządzenia, których moc waha się od 250 do 2000 W. Nie jest tajemnicą, że im większa moc AGD, tym lepiej – po prostu szybciej będzie trzeć i mielić produkty spożywcze. Godne poleceni są urządzenia, których moc wynosi ok. 1000 W. Takie maszynki oferuje firma Zelmer – wiodący producent sprzętu AGD w naszym kraju. Kupując maszynkę do tarcia ziemniaków, weźcie pod uwagę, czy sitka i noże są wykonane ze stali nierdzewnej. Warto pokusić się o zakup maszynki, która będzie miała w zestawie wiele innowacyjnych końcówek i sitek. To sprawi, że za pomocą jednego urządzenia zmielisz mak na ciasto, zrobisz mus owocowy na smothie oraz uformujesz ciasteczka. Na maszynkę elektryczną należy wydać od 120 do 800 złotych – cena zależy od producenta (najtańszy – Zelmer, najdroższy – Braun Triumph).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *